Určitě nejkrásnějším suvenýrem z Mexika bude už je jeho samotná návštěva některé z přímořských lokalit. Celková délka mexického pobřeží je 9219 km. Na západě je to tichomořské pobřeží, na východě atlantské pobřeží, část východního pobřeží oblévá Mexický záliv a část Karibské moře.

Karibské pobřeží Mexika má jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Desítky kilometrů bílého prachového písku, které omývá dech beroucí azurový Karibik. Najdete zde pláže pro mladé se spoustou barů a diskoték, ale též lokality pro milovníky romantiky, nerušených procházek po dlouhých prázdných plážích, lenošení v hamace ve stínu palmy s coronou či daiquiry.

Tulum Dovolená v Mexiku ale není jen ležení na pláži u azurově modrého moře. Šnorchlování nebo potápení v cenote (původ slova cenote je z mayského „dzonot“ znamenající studna). Tyto „studně“ nejčastěji vznikly tak, že strop jeskyně se propadl a vytvořil tak z povrchu přístupnou studni-jezero. Voda je zde nesmírně čistá hloubka dosahuje desítek metrů. Celý Yucatán je na vápencovém podloží a nenajdeme zde prakticky povrchovou řeku zato je zde celý systém podzemních. Cenotes byly jediným zdrojem vody pro většinu mayských měst a jelikož jí byl v některých oblastek nedostatek Mayové nesmírně uctívali boha deště Chaka. Na mnoha místech (např. v Chichén Itzá najdeme tzv.posvátné cenote, kde se prováděli rituální obřady někdy spojené i s lidskými obětmi. Cenotes můžeme najít na mnoha místech Yucatanu. Pokud je chcete navštívit, máte mnoho možností, neboť kolem celého pobřeží se nacházejí malé či větší cenotes. Z těch nejznámějších jsou to pak místa jako Dos Ojos , Hidden Worlds, a Tres Rios.

cenote

Další oblíbenou aktivitou při návštěvě Mexika je plavání s delfíny, kiteboarding, ale i milovníci golfu si přijdou na své, když právě jejich drahé polovičky budou vybírat z nepřeberného množství všemi barvami hrajícími poncha, tašky, hamaky či sombrera. Nevšední zážitky z dovolené Vám může připomenout i soška či mayský kalendář.

440134331_640

mexican-typical-man-playing-guitar-poncho-19163524

 

 

 

 

 

Pravlastí houpacích sítí je Střední a Jižní Amerika, kde je tamější indiáni používali na ochranu před přenašeči chorob a jinými pozemními živočichy, jako jsou kousaví mravenci, hadi a podobně. Evropany seznámil s houpacími sítěmi Kryštof Kolumbus. Hamaka (ze španělského výrazu přejatého od indiánů kmene Taíno – původních obyvatel ostrova Haiti, kde znamenal rybářskou síť) je závěsné lůžko, sloužící k odpočinku a relaxaci. V minulosti byla užívána především posádkami lodí, kterým umožnila relativně pohodlný odpočinek s minimem nároku na prostor (ve srovnání se standardními lůžky). Pro její malou hmotnost ji používali i cestovatelé.
hamak2

 

Než vyrazíte na nákupy suvenýrů, oprašte si své znalosti španělského jazyka! Španělština je krásný a zvučný jazyk, určitě si ho hned zamilujete!

Přejeme šťastnou cestu,

Jazyková škola Light Point